Nabídka vín

Nabídka vín

Nabídka našich vín je poměrně rozsáhlá. Jsme malé rodinné vinařství, zabývající se výrobou autentických vín z vlastní produkce hroznů. Vína vyrábíme výhradně tradiční metodou bez odkalování a řízeného kvašení. Veškerá vína fermentují pouze na přírodních kvasinkách. Naše vinice na viniční trati Dubňanská hora mají rozlohu necelý 1 ha a a jsou osázeny více jak dvaceti sorty vinné révy, což nám umožňuje výrobu velké škály odrůdových vín.

Z bílých vín můžeme v současné době nabídnout vína těchto odrůd:

Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Neuburské, Moravský muškát, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Tramín červený, Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané, Šedý portugal, Solaris, Prim, Sieger, Chardonnay, Hibernal a Pálava.

Z červených odrůd to jsou zejména:

Modrý Portugal, André, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Alibernet, Neronet, Frankovka a Charvát červený neboli Othelo.U vinařství Maixner je možné dohodnout i pravidelný odběr vín po kartonech (6kusů) s možností dopravy po celé ČR. Dohodne se jen den a místo předání. Minimální odběr je 3 kartony vín. Cena vín se odvíjí podle odrůdy, stáří vína a získaného ocenění na místních či mezinárodních výstavách.