Degustace

Nabídka našich vín je poměrně rozsáhlá. Jsme malé rodinné vinařství, zabývající se výrobou autentických vín z vlastní produkce hroznů. Vína vyrábíme výhradně tradiční metodou bez odkalování a řízeného kvašení. Veškerá vína fermentují pouze na přírodních kvasinkách. Naše vinice na viniční trati Dubňanská hora mají rozlohu necelý 1 ha a a jsou osázeny více jak dvaceti sorty vinné révy, což nám umožňuje výrobu velké škály odrůdových vín.

Z bílých vín můžeme v současné době nabídnout vína těchto odrůd:

Hibernal, Chardonnay, Moravský muškát, Müller Thurgau, Neuburské, Pálava, Prim, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Solaris, Tramín červený, Veltlínské zelené a Veltlínské červené rané.

Z červených odrůd to jsou:

Alibernet, André, Cabernet cortis, Cabernet sauvignon, Frankovka, Charvát červený neboli Othelo, Modrý portugal, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

a dále růžová vína odrůd:

André, Frankovka, Modrý portugal a Svatovavřinecké.

U vinařství Maixner je možné dohodnout i pravidelný odběr vín po kartonech (6kusů) s možností dopravy po celé ČR. Dohodne se jen den a místo předání. Minimální odběr je 3 kartony vín. Cena vín se odvíjí podle odrůdy, stáří vína a získaného ocenění na místních či mezinárodních výstavách.

Degustaci je možné objednat buď v rámci ubytování, nebo jako jednorázovou akci. K dispozici jsou dva sklepy jeden pro cca 20 osob a druhý prostornější až pro 40 osob. V rámci degustace bude probíhat odborný výklad sklepmistra k jednotlivým vzorkům nabízených vín s možností výběru až z 14 odrůd bílých vín, z 10 odrůd vín červených a 4 vín rose. Veškeré vzorky vín Vám budou nabídnuty přímo ve sklepních prostorách. Součástí degustace je drobné pohoštění.

Degustaci připravujeme pro minimální počet 6-ti osob.

Malá degustace

400 Kč/osoba (8 vzorků vín + pohoštění, celková doba degustace cca 2 hodiny)

Velká degustace

600 Kč/ osoba (15 vzorků vín + pohoštění, celková doba degustace cca 5 hodin)

Neomezená degustace

750 Kč/ osoba (neomezená konzumace vína + pohoštění)

V případě zájmu o degustaci v rámci ubytování, se dohodne den degustace již při objednávce ubytování ve vinařství Maixner.
Samotnou degustaci bez ubytování je možné objednat přes formulář níže.
Možnost nákupu vín pro vlastní potřebu je vždy na konci ubytování přímo ve vinařství Maixner pod Dubňanskou horou.

Degustace u zákazníka

Víme, že do Mutěnic to může být pro Vás daleko, proto nabízíme možnost uspořádat degustaci našich vín na Vámi zvoleném místě – např. svatbě, oslavě či firemním večírku. V případě zájmu nás kontaktujte na email: vinarstvi.maixner@seznam.cz.

Možnost objednání rautu dle dohody.

Cena 350 Kč/ osoba